Často kladené dotazy (FAQ)

Jak drona řídím?
Ovladačem, který je součástí balení. Dronio 2 lze ovládat i bez použití ovladače přes aplikaci, kterou stáhnete na Váš chytrý telefon. Dostupné jsou varianty pro Android a iOS. Aplikaci pro Android i iOS stáhnete v sekci „Ke stažení“. Aplikace je nutná pro pořizování fotografií a videozáznamů.

Na jakou vzdálenost dron doletí?
Záleží na mnoha faktorech jako je například zarušení signálu, nebo povětrnostní podmínky v oblasti. Minimální vzdálenost 50 metrů však dosáhnete i v zastavené lokalitě velkoměsta. V otevřené lokalitě odletíte do vzdálenosti 100 metrů, za příznivých podmínek i více. Naše testované maximum přesáhlo hranici 200metrů.

Jak funguje přenos a nahrávání videa?
Pro nahrávání je nutné využít mobilní telefon a to i když se nahrává na micro SD kartu. Při vložení karty do dronu se automaticky nahrává právě na ni, nikoli „live stream do telefonu“, ten slouží pouze jako přibližná ukázka toho, co dron zrovna snímá. Při vyjmutí karty se přes aplikaci nahrává živý stream, který ale může způsobovat výrazně sekané záběry. S živým přenosem videa (náhledem) do mobilního telefonu počítejte plynule na vzálenost do 10ti metrů, dále se může stávat časté zasekávání ukázky snímání na telefonu (toto nemá vliv na nahrávku na micro SD kartu). Nahrávky na kartu jsou rozděleny do dvouminutových bloků a soubory se dají spravovat přímo v aplikaci (mazat, stahovat do telefonu).

Jak dlouho mohu létat s dronem na jedno nabití?
Minimální garantovaná délka letu při použití nové baterie je 10 minut, záleží však na více faktorech jako je například zvolený výkon motorů, nebo venkovní teplota. V praxi se setkáváme spíše s výdrží kolem 15 minut a to i při vysokém výkonu.

Jaká je kapacita baterie a jak mám baterii používat?
Dronio 2 – 3,7V 900mAh. Dronio 3 – 3,7V 1800mAh. Při výměně baterií doporučujeme nechat drona minimálně pár minut odležet kvůli zahřívání elektroniky dronu. Baterie nechte také vychladnout před nabíjením na pokojovou teplotu. Nabíjejte baterie přesně podle manuálu.